Reklama

Google Earth

By 10 marca 2020 No Comments
seo" data-max-rows="2">

Google Earth to wirtualny globus 3D, mapa i system informacji geograficznej, który gigant wyszukiwarek Google oferuje jako bezpłatną i płatną usługę. Pierwotnie była to Earth Viewer 3d, oprogramowanie wydane przez Keyhole Inc., które później zostało nabyte przez Google w 2004 roku. Po przejęciu Keyhole Ince, Google Earth Viewer zmienił nazwę 3D na Google Earth (GE) i został ponownie wydany w 2005 roku jako wyznacznik trendów w aplikacjach i usługach mapowania satelitarnego, które przyciągnęły uwagę opinii publicznej.

GE jest dostępny w wersji bezpłatnej i płatnej (wersja pro wymaga 400 USD rocznie). GE jest dostępny na wielu platformach, w tym Windows, Linux, FreeBSD, Mac OS i telefony komórkowe jako aplikacje Java, w tym iPhone. Google wydało wtyczkę do przeglądarki w 2008 roku, która pozwala przeglądarkom wyświetlać mapy satelitarne w 3D, instalując tylko jedną wtyczkę do przeglądarki.

GE tworzy wirtualny widok 3D w przestrzeni, nakładając zasoby obrazu ziemi z fotografii satelitarnej, zdjęć lotniczych i obrazów GIS. W przypadku większości lądowych obrazów 2D dostępnych tylko z fotografii pionowej, które nie mogą dać prawdziwego wrażenia 3D. W innych częściach świata dostępne są obrazy 3D terenu i budynków, które zostały zarejestrowane przy użyciu technologii DEM (Digital Elevation Model) firmy NASA.

GE może nakładać inne dane, które mogą być interpretowane geograficznie, takie jak zanieczyszczenie, rozprzestrzenianie się suszy, informacje administracyjne itp., Jako warstwy na mapach. Nowsze wersje oferują różne warstwy z przydatnymi informacjami, takimi jak atrakcje turystyczne, ulice, dane administracyjne itp. W 2006 r. Google dodało nową warstwę o nazwie „Geographic Web”, w której artykuły Wikipedii i obrazy Panoramio zostały dodane jako warstwy. Nowsze wersje Google Earth oferują warstwy zdjęć Flikr, filmów z YouTube'a, zdjęć z kamery internetowej itp. Jako warstwę do wyboru za pomocą map Google Earth.