Reklama

Jak chronić swój JavaScript

By 13 marca 2020 No Comments

Chroń skrypt Java

Okay, twój problem polega na tym, że napisałeś w jednym z wielu języków programowania WWW, takich jak PHP, JSP lub ASP.NET, i uwielbiasz fakt, że twój kod nie może zostać skradziony, ale nienawidzisz tego, że twój Javascript może zostać skradziony.

Przede wszystkim powiem ci, że twój skrypt javascript musi zostać pobrany od klienta, aby uruchomić! Jak inaczej możesz to zrobić na ekranie!

Porozmawiajmy o tym, jak inni mogą zobaczyć twój Javascript. Po pierwsze, możesz po prostu wyświetlić źródło swojej witryny i Presto! Jest twój wbudowany javascript, nagi i zawstydzony. Więc mówisz, pozwól mi umieścić go w osobnym pliku, który to pokazuje. Musisz tylko wpisać nazwę tego pliku na końcu swojego adresu URL i masz Javascript. Zaufaj mi, zrobiłem to.

Być może istnieje sposób, aby uniemożliwić im przeglądanie źródła. Możesz wyświetlić stronę w oknie bez menu itp., Aby ją zatrzymać. Źle! W przeglądarce Firefox wystarczy nacisnąć klawisz F11, aby przywrócić menu, lub po prostu nacisnąć klawisze Ctrl + u, aby bezpośrednio pobrać źródło.

Ale co, jeśli możesz zablokować te naciśnięcia klawiszy? Wtedy nie mogliby mieć menu ani nacisnąć Ctrl + u, aby wyświetlić źródło. Źle! Gdy przeglądasz witrynę na komputerze, oznacza to, że została ona pobrana na komputer.

Musisz zrozumieć, jak działa przeglądarka internetowa. Składa się z 2 komponentów, downloadera i renderera. Program pobierający łączy się z serwerem internetowym i pobiera HTML, a następnie obrazy i wszystko, co należy pobrać, w tym Javascript, do tymczasowej lokalizacji na dysku twardym. Mechanizm renderujący renderuje następnie stronę za pomocą mechanizmu renderowania przeglądarki i pokazuje, co to za strona. Jak wyświetlić stronę internetową bez niej na dysku twardym? Nie możesz !!!

Co możemy zrobić

Najbardziej skutecznym rozwiązaniem nie jest Javascript. Czekaj, to nie działa. Przepraszam, narkotyki. Możesz użyć narzędzia zaciemniającego. Jeśli potrzebujesz przykładu, odwiedź dhteumeuleu.com. Ma najlepsze skrypty Java, jakie kiedykolwiek widziałem, ale są całkowicie nieczytelne, ponieważ wszystkie zmienne mają długość jednej litery. Nie jest to niemożliwe, ale bardzo trudne do odczytania.

Podsumowując, czy istnieje sposób, aby powstrzymać kogoś przed uruchomieniem Javascript? nie kiedy oni to robią.