Motoryzacja

Jak zrobić kolory szary i brązowy za pomocą kolorów podstawowych

By 13 marca 2020 No Comments

Redakcja przedstawiła ten tytuł jako wyzwanie. Jak malarz mógł się temu oprzeć? Moją pierwszą reakcją było zadanie sobie pytania, dlaczego ktokolwiek miałby się przejmować, gdyby bardziej subtelne i kompatybilne neutralne można osiągnąć na inne sposoby. Mogłem sobie wyobrazić, jak można to zrobić, ale nie próbowałem tego w rzeczywistości. Więc dziś rano wśliznąłem się do mojej koszuli nocnej i eksperymentowałem. Zobacz, co myślisz o moich wynikach poniżej.

A dla tych czytelników, którzy stawiają pierwsze kroki na drodze do zostania artystą, z czasem dodam kilka definicji.

  • Co to jest neutralny odcień?

Odcienie neutralne: Odcienie neutralne można z grubsza sklasyfikować jako odcienie szarości lub brązu. W doświadczonych rękach są to serie niezwykle subtelnych połączeń kolorów używanych w obrazie. Można je jednak wykonać przez zmieszanie trzech podstawowych kolorów. Oto jak:

1) Wykonaj odcienie szarości

Najłatwiejszym sposobem uzyskania szarości przez zmieszanie trzech podstawowych kolorów jest: zmieszanie równych części niebieskiego i czerwonego, co daje szorstki fiolet. Dodaj małe porcje żółtego do tej mieszaniny, aż pojawi się ciemnoszary. Aby rozjaśnić kolor *, możesz - bardzo ostrożnie - dodać niewielkie ilości bieli.

* * Co to jest barwa?

Ta wartość odnosi się do ciemności lub jasności koloru.

2) Make Browns

Wymieszaj równe części niebieskiego i żółtego, uzyskując surową zieleń. Dodaj małe porcje czerwieni do tej mieszaniny, aż do uzyskania odpowiedniego brązu. Na przykład, możesz chcieć brązu lub barwy o mniejszej intensywności do bieżącego malowania.

Dodanie bieli do nowej brązowej mieszanki może wydawać się oczywiste. Ale to byłby duży błąd. Zamiast tego dodaj więcej żółtego.

  • W ten sposób unikniesz tworzenia się szlamu

Całe mieszanie powinno odbywać się szpachelką na palecie. To jedyny sposób na & # 39; czyste i # 39; Mieszanki kolorów, ważne, jeśli używasz szarości lub brązu. W podekscytowaniu tworzeniem nowego obrazu śmiertelnie łatwo jest sięgnąć po pędzel i mieszać kolory bezpośrednio na płótnie. Niezależnie od tego, co widzisz w hollywoodzkich filmach o znanych artystach, nigdy nie możesz usunąć całego pigmentu z włosia, wycierając pędzel ze szmaty lub spłukując go kropelkami. Pozostałości farby dostają się do nowych mieszanin i zamieniają je w błoto.

WYWROTKA. Nalegam, abyś przyzwyczaił się do używania pędzli do nakładania farby, a nie mieszania.

  • Inne sposoby na neutralne

Możesz sprawić, by kolory używane w obecnym malarstwie były znacznie bardziej subtelne. Na przykład, malując krajobraz burzowymi chmurami, prawdopodobnie użyłeś kobaltowego błękitu zmieszanego z bielem na tle nieba. Jeśli chcesz utworzyć szary, aby dodatkowo zdefiniować te chmury, możesz wykonać następujące czynności:

  • Weź trochę kobaltowego błękitu, wymieszaj z dopełnieniem * - Burnt Sienna - i uzyskasz subtelny odcień szarości, który możesz zmieniać mieszając trochę bieli.

* Co to jest dodatek?

Jest to kolor przeciwny do dominującego * odcienia na kole kolorów. Na przykład dopełniacz - lub odwrotnie - jest niebiesko-fioletowy, żółto-zielony.

* Co to jest dominujący odcień?

Zgadłeś, prawda? Jest to kolor lub odcień najczęściej używany w obrazie, nad którym pracujesz. Jeśli twoje zdjęcie jest portretem i musisz poprawić kolor włosów fotografowanej osoby za pomocą ciemnego, ale neutralnego brązu, spróbuj wykonać następujące czynności:

  • Wymieszaj czerwoną ziemię jak Burnt Sienna, której już używałeś do odcieni skóry na zdjęciu portretowym, z ultramarynowym błękitem, aby uzyskać głęboki, ale neutralny brąz.

Jeśli chcesz uzyskać neutralne, na podstawie numerów kierunkowych lub w inny sposób, eksperymentowanie jest jedynym sposobem na znalezienie mieszanek, które najlepiej pasują do Twojego osobistego stylu i motywu. Bonus to zabawa, którą będziesz miał. (C) Dorothy Gauvin