Produkcja węgla drzewnego jest ważnym krokiem w nauce prymitywnych umiejętności ogniowych.

Co to jest Arctic Char Jest to substancja, w której wszystkie lotne substancje chemiczne zostały spalone bez tlenu.

Aby to zrobić, potrzebujesz źródła materiału, szczelnego ognioodpornego pojemnika, nożyczek lub ostrego noża i czegoś, co pozwoli zrobić otwór w górnej części pojemnika, a także źródła ognia lub ciepła.

Działa najlepiej bawełniany materiał, stare niebieskie dżinsy, bawełniany t-shirt lub stara bawełniana koszula flanelowa. (Uwaga: autor nigdy nie próbował niczego innego niż 100 procent bawełny).

Twój pojemnik musi być wykonany z metalu i szczelny. Może stara puszka popcornu, stara puszka ciasta owocowego lub dużo folii aluminiowej.

Źródło ciepła lub ogień muszą być tak gorące, jak temperatura spalania zastosowanej substancji. Autor zawsze produkuje zwęglenie w zimie, gdy w kominku pali się ogień.

Pierwszym krokiem jest pocięcie tkaniny na około 1 cal kwadratowy. Za pomocą nożyczek lub noża przetnij szmatkę na kwadraty o wymiarach 1 cala. Ułóż je starannie z boku.

Drugim krokiem jest włożenie ich do puszki lub owinięcie folią aluminiową. Jeśli używasz folii, użyj wielu warstw. Ogień „zmiękcza” zewnętrzne warstwy. Kiedy podnosisz paczkę, pęka, a char płonie. Zrób dziurę w górnej części pojemnika. To nie musi być bardzo duża dziura. Ta dziura uwalnia lotne gazy, podczas gdy węgiel „gotuje”.

Umieść paczkę na źródle ciepła. Wkrótce zauważysz, że gazy uciekają z dziury w pojemniku. Możesz się zapalić, co jest w porządku. Węgiel jest gotowy, gdy gazy nie będą już uciekać. W rzeczywistości łatwiej jest stwierdzić, kiedy materiał jest gotowy, gdy gazy się zapalą.

Wyjmij opakowanie ze źródła ciepła i pozwól mu ostygnąć przez kilka godzin lub przez noc. Wyjmij zwęgloną szmatkę i przechowuj w szczelnych pojemnikach. W tym celu dobrze sprawdzają się torby plastikowe.