Przemysł

Nowy zaawansowany materiał tworzy lepsze i trwalsze narzędzia do obróbki drewna

By 12 marca 2020 No Comments

Żyjemy w świecie, w którym wszystko ciągle się zmienia. Nauka, technologia i medycyna stale się rozwijają, a Internet zmienił sposób, w jaki społeczeństwo kupuje, komunikuje się, a nawet kształci swoją młodość. Nastąpił nawet niewiarygodny postęp w branżach, które zwykle są zdecydowanie przeciwne zmianom. Jednym z takich sektorów jest przemysł narzędzi do obróbki drewna.

Ostatnie postępy w zakresie cięcia materiałów zrewolucjonizowały sposób, w jaki przemysł buduje teraz swoje narzędzia. W przeszłości tartak musiał spędzać dużo czasu, pieniędzy i zasobów, aby wyostrzyć arkusze produkcyjne i ponownie je przechylić. Jednak nowy materiał do narzędzi do obróbki drewna znacznie pomaga skrócić ten czas przestoju. Cermet i Cermet II to zaawansowane gatunki węglików, które są bardziej odporne na zużycie i nietłukące, pozwalają narzędziom pracować przy wyższych prędkościach skrawania i pozostają chłodne nawet w wysokich temperaturach. Materiał cermetalu przeszedł wiele zmian i ulepszeń w celu dostosowania go do obróbki drewna i narzędzi.

Cermetale sprawdziły się w obróbce metali od dziesięcioleci. Cermety wypróbowano w piłach około dziesięć lat temu i nie działały dobrze, ponieważ nikt nie był w stanie dotrzymać napiwków. Procesory z węglika wolframu były pionierami w nowych technikach lutowania, a dzięki ich ciężkiej pracy i amerykańskiemu patentowi nr 6 322 871 ostatecznie udało się zastosować technologię cermetalową do obróbki drewna i piły przechylnej. Cermetale składają się w całości z TiC (węglik tytanu) i TiN (azotek tytanu). Węgliki wolframu zazwyczaj mają powłoki (TiC i TiN) w celu poprawy trwałości narzędzia i odporności na narosty. Po zużyciu tej cienkiej powłoki przydatność użytkowania kończy się. Cermetal nie jest powlekany, ale jest stałym materiałem powłokowym. Ponieważ cermetal jest stałą kompozycją (TiC) i / lub (TiN), zużycie jest znacznie bardziej stopniowe - stąd zaleta stałego podłoża. Chociaż Urząd Patentowy Stanów Zjednoczonych uznaje to za ceramikę, tutaj najlepiej jest uznać ją za półprodukt między węglikiem wolframu a czystą ceramiką. Ma wiele dobrych właściwości prawdziwej ceramiki, a także dopuszczalną wytrzymałość na rozrywanie przekraczającą 200 000 psi.

Cermetale są jedną z najlepiej strzeżonych tajemnic w branży narzędzi skrawających. Oferują użytkownikowi wyższą wydajność i rentowność dzięki wyższym prędkościom skrawania i dłuższej żywotności narzędzia. Cermetale wypełniają lukę między ceramiką a węglikami przy prędkościach od 300 do 1200 sfm. Zapewniają również doskonałą kontrolę wiórów dzięki odłamywaczom formowanym lub szlifowanym. Carbide Processors był liderem branży w stosowaniu tego rewolucyjnego materiału do narzędzi skrawających. Tworzą teraz własną linię pił z cermetalu i mogą wykorzystać ten niezwykle trwały materiał do wykonania dowolnego niestandardowego narzędzia.