Budownictwo

Sztuczki dotyczące spłacania wyroków

By 13 marca 2020 No Comments

Prawie we wszystkim istnieje ryzyko, w tym zwrot wyroku. Wiele wyroków wynika z oszustwa, a niektórzy dłużnicy próbują ponownie oszukać wierzyciela, jeśli „spełnią” wyrok. Klasycznym przykładem jest przyjęcie czeku w celu spłacenia wyroku, złożenia go i wykonania wyroku. a tydzień później bank poinformuje Cię, że czek nie został zrealizowany.

Moim zdaniem ten artykuł nie stanowi porady prawnej. Jestem ekspertem w dziedzinie poleceń, a nie prawnikiem. Jeśli kiedykolwiek potrzebujesz porady prawnej lub strategii, skontaktuj się z prawnikiem.

Po tym, jak ktoś zapłaci wyrok, oczekują, że były wierzyciel natychmiast zastosuje się do tego wyroku. O ile wierzyciel z wyroku chce zostać zapłacony, a wyrok jest spełniony, często istnieje powód, aby poczekać, aż dowiesz się, że „bezpiecznie” spłacono ci. Ostatecznie bardzo niewiele rzeczy jest w 100% bezpieczne. Jeżeli wierzyciel dokonuje wyroku i zostaje oszukany, jedynym sposobem jest ponowne pozwanie, zwykle w celu uzyskania kolejnego wyroku.

Najbezpieczniejszym sposobem przyjęcia płatności w celu spłacenia wyroku jest spotkanie się z dłużnikiem w ich banku i sprawdzenie, w jaki sposób otrzyma gotówkę lub czek bankowy (a następnie zdeponuj ten czek w banku jak najszybciej) .

Staraj się nie składać orzeczeń do sądu, dopóki nie upewnisz się, że faktycznie otrzymałeś zapłatę. Jeśli twój dłużnik chce natychmiastowej satysfakcji, liczy się tylko gotówka. Satysfakcje muszą być poświadczone notarialnie, i to jest w porządku, ponieważ możesz zabrać je ze sobą i nie dać im lub złożyć w sądzie. do momentu otrzymania płatności gotówką lub innymi gwarantowanymi środkami. Pozostała część tego artykułu opisuje niektóre sposoby na oszustwo, jeśli zaakceptujesz zapłatę za orzeczenie:

1) bankructwo. Zgodnie z 11 sekcji 547 USC powiernik BK może zdecydować, że jest to preferowany przelew, jeśli dłużnik ci płaci, a następnie szybko złoży wniosek o ochronę przed upadłością. i poprosić cię o zapłacenie sądowi wszystkiego, co zapłacił ci dłużnik. W przeciwieństwie do większości innych sposobów oszukiwania wierzyciela, zwykle nie ma ucieczki od tej sytuacji.

2) gotówka. Nadal istnieje dobrze wyglądająca fałszywa waluta. Chociaż nie jest to prawdopodobne, możesz uzyskać od dłużnika. Tania inwestycja w walkę z tą możliwością to zakup pióra kontrolnego.

3) Czeki osobiste mogą również powrócić kilka tygodni po złożeniu depozytu. Zatrzymanie płatności można nawet umieścić na czekach bankowych. Zazwyczaj bezpiecznie jest poczekać 10 dni roboczych po dokonaniu wpłaty, zanim upewnisz się, że czeki są prawidłowe. Jeśli czek dłużnika odbije się, może on być Ci winien więcej, a jego długów, które można naprawić (jeśli wystąpi o ochronę przed bankructwem), nie będzie można odzyskać. Ktoś mógłby argumentować, że twoje szkody to tylko zwrócone opłaty za czek, a nie kwota zwróconego czeku. Koszt złożenia nowego pozwu w celu odzyskania czeku jest znacznie wyższy niż zwrócone opłaty za czek.

4) przekazy pieniężne. Przekazy pieniężne można umieszczać na przekazach pieniężnych. Pamiętaj o oszustwie, w którym dłużnik kupuje przekaz pieniężny, aby go zapłacić, a następnie odbiera rachunek z powrotem następnego dnia i powiadamia wystawcę, że przekaz pieniężny został zniszczony (np. „Mój ojciec go zniszczył, ponieważ zostawiłem je na niektórych „innych dokumentach, a jego oczy nie są tak dobre”). Emitent może zwrócić mu swoje pieniądze. Następnie dłużnik przekazuje ci oryginalny przekaz pieniężny, który, jak twierdził, został utracony. Po zdeponowaniu przekazu pieniężnego bank początkowo go przyjmuje i wyświetla jako depozyt, ale wróci za około 10 dni.

5) Akceptuj karty kredytowe lub korzystaj z systemów online, takich jak PayPal. Istnieją przenośne urządzenia do płatności kartami kredytowymi, takie jak SquareUp.com. Square to urządzenie, które akceptuje płatności kartą kredytową za pomocą smartfona. Co jeśli mógłbyś spotkać się z dłużnikiem w sądzie i zeskanować jego kartę kredytową, aby spłacić swój wyrok? Byłoby to praktyczne, ale wiąże się to z ryzykiem i wadami. Istnieją dwa rodzaje ryzyka przy dokonywaniu płatności kartą kredytową w celu spłaty osądu:

5A) Ze względu na prawa i umowy zawarte w umowach dotyczących kart kredytowych musisz uważać, aby nie naruszyć warunków umowy. Skontaktuj się ze sprzedawcą, aby zweryfikować, czy możesz użyć konta dealera do przyjmowania płatności w celu wydania wyroku lub spłaty długu.

Firmy takie jak PayPal mogą mieć specjalne ograniczenia. Przeczytaj więc drobny druk w ich umowach. Takie ograniczenia istnieją, ponieważ są dostawcą usług handlowych lub hurtownikiem kart kredytowych. Są akumulatorem niewielkich kwot transakcji dokonywanych przez ich indywidualnych klientów i nie muszą mieć zdolności prawnej. Jeśli nie jesteś zadowolony z transakcji, możesz po prostu anulować transakcję i obciążyć swoje konto. Mają lekarstwo, więc nowy proces nie byłby konieczny.

5B) Opłaty kartą kredytową można spłacić lub obciążyć z powrotem. Wyobraź sobie, że kradniesz kartę dłużnika za pomocą urządzenia przenośnego podłączonego do smartfona. Dłużnik może zadzwonić pięć minut później, aby zatrzymać tę transakcję. Czasami opłata za autoryzowaną kartę kredytową to niewiele więcej niż kolejna obietnica zapłaty. Jest wykonalny, ale wymaga nowego procesu. Jeśli masz podpis akceptacyjny dłużnika na formularzu zatwierdzenia, trudniej będzie później zakwestionować. Możesz również dodać opłaty za kartę kredytową, jeśli jest to określone w formularzu autoryzacji.