Przemysł

Wazelina - przyjaciel czy wróg?

By 12 marca 2020 No Comments

Wydaje się, że wywierciliśmy głowy, że wazelina jest środkiem nawilżającym. Dlaczego jeszcze mielibyśmy chcieć udusić je delikatnymi ustami? Wazelina ma zastosowanie w innych obszarach, na przykład jako bariera dla skóry w temperaturach ujemnych i może być stosowana w różnych sytuacjach, w których mogą być potrzebne smary, ale ogólnie nie pomaga odmładzać skórę.

Kiedy byłem młody, myślałem, że & # 39; Wazelina & # 39; i wazelina to różne rzeczy. Kiedyś usłyszałem, jak ktoś powiedział, że wazelina jest zrobiona z tłuszczu wieloryba, wzdrygnąłem się i wytarłem powlekaną wargę z obrzydzeniem na rękawie. Ale kiedy odkryłem, że moja puszka z & # 39; Wazelina & # 39; tak naprawdę było to samo w wannie w szafce łazienkowej, od razu położyłem na usta świeży płaszcz dla ulgi. Spowodowało to dalsze zamieszanie. Biorąc pod uwagę, że & # 39; Benzyna & # 39; było w imieniu, które myślałem, że muszę udusić benzynę na usta i powinienem być bardziej ostrożny z otwartym ogniem.

Mimo to nie wyrzuciłbym jeszcze tej puszki. Widzisz, to będzie rodzaj uzależnienia Jeśli zobaczysz, jak ktoś otwiera tę niewygodną puszkę i pociera opuszkami tego okrężnego ruchu, który wydaje się naturalny, sprawdź stan swoich warg i jeśli może to być trochę śliskie, zacznij od razu rozglądać się o twoją o wiele za dużą. Torebka, aby je znaleźć. Kiedy widzisz, jak ktoś nakłada wazelinę na usta, w zasadzie widzisz, jak ziewasz na kogoś - musisz to naśladować.

Chociaż lubimy korzystać z tych gęsiej skórki, nigdy nie zastanawiamy się, dlaczego nasze usta pozostają suche po zużyciu lub spożyciu tej grubej warstwy galaretki. Z pewnością z ilością (jak to nazwałem) & # 39; Smar do twarzy & # 39; Nakładamy na usta każdego dnia, powinny być tak miękkie, że nakładanie pomadki jest prawie niemożliwe i zsuwa się z kursu na policzku. Innymi przyczynami upuszczenia puszki są badania wskazujące, że wazelina (składnik wazeliny) jest związana z rakiem piersi.

Teraz wiem, że wszystko wydaje się powodować raka, ale kiedy słyszysz „benzynę”. używany do sprzedaży produktu kosmetycznego, na pewno Cię odstrasza. Więc oto jest. Musimy wyrzucić ten słoik lub przekazać go przyjacielowi, który ma do niego alternatywne zastosowanie, i zastąpić wazelinę kremem nawilżającym z witaminami A i E. Lub nałóż trochę E45 na usta na krótko przed snem, a ja gwarantuję, że twoje usta będą miękkie, nie wyglądając, jakbyś właśnie usmażył się i zapomniał wytrzeć usta.